از بلاگ تا کربلا
 
وبلاگ خودتون را دست کم نگيريد
ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۱ آذر ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

سلام (وقتی مطالبم طولانيه سريع می رم سر اصل مطلب ) در ضمن اين مطالبی که با يه رنگ ديگه نوشته نکات مهم درس امروزه جو گير نشيد روش کليک کنيد . لينک نيست . no link to paging

هيچ فکر کردين که اين وبلاگهايی که به راحتی از کنارش رد می شيم چقدر می تونه روی افکارمون تاثير گذار باشه ؟ يا همين وبلاگهايی که می نويسيم در دراز مدت يا کوتاه مدت چقدر می تونه تاثيرات منفی و مثبت روی خواننده ها بذاره . (فکر نکرديد ؟ اشکال نداره خودمم هنوز فکر نکردم )

وبلاگ يک رسانه غير رسمی هست ولی گاها از خيلی از رسانه های رسمی و معتبر جهان هم می تونه موثر تر کار کنه . اون هم به خاطر زبان غير رسمی ، ساده و ارتباط نزديک خواننده با نويسنده و ...

شايد اين مثال چندان با نوشته های بالا مرتبط نباشه اما من شخصا معتقدم که اين قضيه را می شه با نوشته های خودمون توی وبلاگ مرتبط بدونيم .

در جنگ عراق و آمريکا (يا همون آمريکا و عراق) تنها سی درصد از مردم آمريکا موافق جنگ با عراق بودن . در طی يک شب و با بخش يک خبر کوتاه از رسانه های آمريکا اين رقم به هفتاد درصد رسيد . يعنی هفتاد درصد مردم آمريکا ، با جنگ عليه عراق موافقت کردند . تاثير يک خبر کوتاه را ببينيد تا چه حد هست .

حالا اين خبر چی بود :

خبر اين بود که سربازان بعثی عراق که از کشورشون فرار کرده بودند و به کشور کويت پناهنده شده بودن به يک زايشگاه می رن . رسانه های آمريکا با پرستار آن زايشگاه مصاحبه کردند و ايشون گفت : من خودم شاهد بودم که يکی از اين سربازهای عراقی وقتی اومد در زايشگاه ديد که سيصد نوزاد تازه متولد شده در دستگاه هستند و از طريق دستگاه تنفس می کنند . اين سرباز بی رحم عراقی برق اين دستگاها را کشيد و موجب خفه شدن سيصد نوزاد بی گناه شد .

تاثير يک خبر را می بينيد . يک خبر چند خطی کوتاه .

هر چند که بعدها معلوم شد که اين خانم پرستار حتی يک بار هم در عمرش کويت را از نزديک نديده و دختر سفير کويت در آمريکا بوده . ولی اين خبر تاثير خودش را

گذاشت گذاشت گذاشت گذاشت گذاشت .

بيائيد از کنار نوشته های خودمون و ديگران در وبلاگها به همين راحتی نگذريم . سعی کنيم يه مطلبی بنويسيم که تاثير خودش را خيلی  محکم روی افکار خواننده بذاره . بايد مطلبی که توی وبلاگ ها نوشته می شه از منطق محکم و قوی برخوردار باشه تا هيچ شبهه ای برای خواننده به وجود نياد و اگر هم مشکلی پيش اومد و برای خواننده نامفهوم بود به راحتی بتونيد جواب قانع کننده ای را بهش بديد .

مطمئن باشيد خيلی از نوشته های شما (حتی خاطرات روزمره ) هم می تونه تاثيرات زيادی را روی خواننده ها بذاره . پس وبلاگ و نوشته هاتون را دست کم نگيريد .

(وای که چقدر خاطره من از اين آهنگ جديد وبلاگ دارم )