از بلاگ تا کربلا
 
آخه اينجوری درسته؟؟؟؟؟؟
ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱٩ مهر ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

۱- سلام

۲- طاعات و عباداتتون مورد قبول حضرت حق تعالی باشه ان شاالله ( اصلا از اين جمله کليشه ای خوشم نمياد ولی بی سوادی ديگه )

۳- عذرخواهی بابت تاخير دو هفته ای در نوشتن مطلب .بازم مثل هميشه زحمات من و کشکول کوچولو افتاد رو دوش مهشيد خانم .از همين جا ازش تشکر می کنم و براش آرزوی موفقيت دارم .

۴- در مورد مطلب قبلی که مهشيد خانم زحمت نوشتنش را کشيدند ، به همين نکته بسنده می کنم که وقتی دو تا خانم می خوان برای يکبار هم که شده توی عمرشون يه قول درست و حسابی به هم بدن و به قولشون عمل کنند به هم می گن که بيا به هم قول مردونه بديم .

راستش مطلبی که می خوام بنويسم انتقادی هست به بعضی فيلمهای صدا و سيما که سعی می کنم خيلی کوتاه بيان کنم .

يه چند سالی می شه که اکثر فيلمهای صدا و سيما يه جورايی داره تبليغ تجمل گرايی می کنه ، در صورتی که همون طور که می دونيد بسياری از مردم کشور ما در زير خط فقر زندگی می کنند . حالا اينکه چرا در فيلمها و سريالهای تلويزيون اين همه تجمل گرايی مثل خانه های بسيار گرانقيمت و وسائلی که بعضا خيلی از مردم برای اولين بار هست که اون را توی تلويزيون می بينند ، برام سوال هست .

تا حالا به اسامی بازيگرانی که در فيلمها ايفای نقش می کنند توجه کرديد ؟

اسمهای جديد و به روز  مثل ميترا ، زيبا ، شهرام ، مهران ، کاوه ، شهروز ، مانا ، شيما و هزار جور اسم ديگه همه جز افراد متمدن و پولدار و کار درست هستند و مو لای درزشون نميره و اخر فيلم قهرمان می شن .

حالا اسامی مثل فاطمه ، زهرا ، حسين ، جواد ، اصغر ، عبدالله ، رضا ، زينب ، معصومه و اسامی مذهبی ديگه توی فيلمها معمولا اگه زن باشه که نقش يک مادر بی کلاس جنوب شهری و درب و داغون و چادری با وضع زندگی افتضاح را بازی می کنه که مجبوره به خاطر کسب درآمد حلال بره خونه ی مردم کلفتی کنه و پول دربياره . معمولا بچه های اين مادران هم در فيلمها خلافکار هستند .

اگه هم مرد باشه که يا معتاده يا بچه دزده يا نقش قاچاقچی را داره .در بهترين حالت می شه يک مرد کارگر بدبخت را با ۱۶ تا بچه قد و نيم قد توی يه خونه اجاره ای تصور کرد .

خدايش بدون تعصب بيام فکر کنيم واقعيت هايی که ما تو کوچه و محله می بينيم هم همين جوری هست ؟

هر چی بدبخت بيچاره است اسم مذهبی و هر چی متمدن و پولدار هست اسم جديد داره  ؟

راستی چرا امروزه دخترا و بعضا پسرها اين قدر اصرار دارند که از اسم مستعار(امروزی ) به جای اسم اصليشون استفاده کنند ؟

و در آخر :

با خبر شدم که متاسفانه مادر يکی از عزيزترين وبلاگ نويسا کمی کسالت داره و توی بيمارستان بستری هست . ماه رمضون ماه دعاست و اينجا هم پاتوق بچه های جوون و پاک . پس خواهشا دعا واسه اين عزيز يادتون نره . آخه بهش گفتم اگه تا فردا مادرت مرخص نشه بيا بزن توی مخ من . لااقل به فکر مخ من باشيد .مرسی .