از بلاگ تا کربلا
 
تکرار هميشه هم بد نيست
ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۸ شهریور ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

سلام

می گم آدم بعضی وقتها بدجوری می خوره به بی مطلبی  . هر چی فکر می کنه چيزی به ذهنش نمی رسه که بذاره توی وبلاگ . بعد مجبور می شه بره سراغ کپی مطالب ديگران . يه بار سر کلاس بوديم اين استاد مربوطه ما شروع کرد به داستان گفتن ،يکی از دانشجوهای شيطون کلاس پا شد برای اينکه استاد را ضايع و مسخره کنه گفت : جناب استاد اين داستان تکراری هست . اگه می شه ورژن جديدش را بگيد . بيچاره خبر نداشت که استاده از اون زرنگ تره . استاد گفت : آقا پسر ، اگه تکرار وجود نداشت تو هم الان اينجا نبودی . يه امر تکراری باعث به وجود اومدن تو شد .  خلاصه به نظرم بعضی تکراری ها بايد تکرار بشه . پس خواهشا گير نديد که منم چيزی از اون استاده کمتر نيستم ها .

نقله که از يه پيرمردی پرسيدن خدا وجود داره ؟

گفت : آره . مگه می شه وجود نداشته باشم . صد در صد خدا وجود داره .

گفتن خب تو از کجا ميدونی خدا وجود داره . دليلت را بگو و به ما ثابت کن .

گفت : راستش من پنجاه ساله که نفتی هستم . يعنی گاری دارم و دبه های نفت را می ذارم تو گاری و می رم می فروشم . هر روز صبح سر دبه های نفت را  پلاستيک می کشم بعد روی اون را با کش        می بند م و بعد در اصلی خودش را ميذارم تا مبادا نفت ها بريزه . خلاصه حسابی محکم کاری می کنم . اما با اين حال هر روز مقداری از اين نفت ها می ريزه .

 

من از اون لحظه ای فهميدم خدا وجود داره که ديدم بدون هيچ گونه در و کش و پلاستيکی اين قدرت را به ما آدما داده که بتونيم خودمون را خيلی راحت کنترل کنيم (منظور از راحت خودمون را کنترل کنيم کنترل اعصاب نيست بلکه کنترل دستشويی هست ديگه ) .

راستی اگه ما مثل دبه های نفت بوديم چی می شد ؟

و يه سوال ديگه اينکه اگه به شما بگن از کجا ميدونيد خدا وجود داره چی می گيد ؟؟

حرف دل : تصميم گرفتيم از اين به بعد آخر نوشته ها يا مطالبی که می نويسيم يه درد دلی هم داشته باشيم با خواننده ها .يعنی حرف دلمون را بزنيم . قسمت وبلاگ هفته هم که توی وبلاگ گذاشتيم و تصميم داريم که هر هفته يه وبلاگ جديد را معرفی کنيم تا بقيه هم باهاش آشنا بشن .و يه خبر ديگه اين که مهشيد مام اگه خدا بخواد دانشجو شد .(مهندسی نرم افزار کامپيوتر دانشگاه آزاد واحد دماوند).البته سراسری هنوز نيومده ولی  به قول خودش  چون سراسری شهرستان قبول ميشه بايد همينو بره .چون بقيه معتقدند بهتره همين تهران پيش خودشون باشه