از بلاگ تا کربلا
 
اين تذهبون
ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز ٢٥ تیر ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

 

    

به کجا می رويد ؟؟؟

هنوز ترانه های شادمهر عقيلی از اون طرف آب نرسيده که می بينی حاج عبدالرضا هلالی (مداح اهل بيت) با همون سبک و ملودی آهنگ شادمهر ، داره مداحی می کنه و تمام کسانی که توی مجلس هستن بر وزن ملودی بالا و پائين می پرن و بر سينه خودشون می زنند .

می بينی کاست اندی تازه وارد بازار شده که حميد عليمی دقيقا با همون سبک داره تو مجالسش مداحی می کنه .

سيد ذاکر را می بينی که داره با سبک فلان خواننده لس آنجلسی مداحی می کنه .

و ...

الان ديگه مد شده . خيلی از عزيزانی که اسم خودشون را گذاشتن مداح اهل بيت و بسيار ادعای ولايتی بودن و حزب اللهی بودن دارن ، اشعار و مداحی هاشون را بر اساس ملودی های خواننده های لس آنجلسی و حتی خواننده های زن تنظيم و ارائه می کنند .

من نميدونم چه جوری با اين سرعت شعرش را جور می کنند .

خب آخه اگه اين آهنگ ها حرامه ، برای همه حرامه . 

من فکر نمی کنم عزيزان مداح ما علم غيب داشته باشند و بدون گوش دادن آهنگ به اين خوبی و روانی بتونند اين قدر قشنگ سبک ها را روی اشعارشون پياده کنند . يه بار خودتون امتحان کنيد . ببينيد يه ترانه را بايد چند بار گوش کنيد تا سبکش بياد دستتون و بتونيد اين سبک را برای يک شعر ديگه ، اون هم جلوی تعداد زيادی آدم پياده کنيد . فکر کنم کمتر از ۲۰ -۳۰ بار محال باشه . الله اعلم

ياد يه خاطره افتادم . اردوی شيراز که با بسيج دانشجويی رفته بودم . يکی از بچه ها واکمن آورده بود و آهنگ شادمهر گوش می داد . ( اون موقع تازه شادمهر از ايران رفته بود و اون ترانه يکی از کاست های شادمهر بود که تازه وارد بازار ايران شده بود و هنوز در دسترس عموم مردم قرار نداشت )

يک دفعه ديدم مسئول بسيج به طرف اون بنده خدا رفت و واکمن را ازش گرفت و گفت اينا چيه گوش می دی . خجالت نمی کشی . مثلا اردوی بسيج  اومدی ؟ می دونی اين را شادمهر توی لس آنجلس خونده و نبايد گوش کنی .

از جام پا شدم و گفتم ببخشيد آقای .... شما از کجا ميدونيد که اين را شادمهر در خارج خونده . آخه اين آهنگ که هنوز اون طور که بايد و شايد عموميت پيدا نکرده و هنوز خيلی ها خبر ندارن که چنين کاستی وارد شده . چيزی نگفت و رفت . هر چند اون اردو برای من به مانند زهرمار شد .

جالبه اينجاست که مسئول بسيج ، پسر ۵ ساله خودش را هم آورده بود و درست وقتی که يکی نوار روشن می کرد به طور غير ارادی شروع می کرد به رقصيدن .

يه بار بهش گفتم علی جان شما از کجا اين حرکات را ياد گرفتی . بهم گفت حامد اگه شما هم تلويزيون تو خونتون داشتيد ياد می گرفتی . ما شب ها وقتی تو خونمون تلويزيون روشن می کنيم يه خانمه مياد و همش اينجوری می کنه . البته من يه کم می بينم و بعد بابام می گه برو بخواب بچه .

اين تذهبووووووووووووووووووووووووووووووووووووون