از بلاگ تا کربلا
 
 
ساعت ٢:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱٩ امرداد ۱۳۸۳  کلمات کلیدی:

يه بار ديگه سلام

قبلا گفته بودم که دانشجو هستم ولی يادم رفت که بگم يه نشريه ی طنز هم تو دانشگاه دارم . البته دارم که صحيح نيست بايد بگم که سردبيرش هستم . البته اگه ريا نباشه . راستش نمی دونم چرا مسئوليت تایپ و صفحه آرايی و طراحی و گرافيک و جمع آوری مطالبش را هم به من سپردند . اهان داشت اسمش يادم می رفت . اسم نشريه مون هست نشريه ی طنز خش . خش يه کلمه ی يزدی هست . تقريبا خيلی معنی داره . ولی معنی اصلی اون به معنی خوب و خوشمزه و جذاب به کار می ره .

اصلا بذاريد چند مورد از استفاده هايی که از اين کلمه می شه را براتون بگم .

عجب غذای خشی بود . يعنی عجب غذای خوشمزه ای بود.

امشب فيلم خيلی خشی داره . يعنی امشب فيلم قشنگ و جذابی داره.

حال شما خشه . يعنی اينکه حال شما خوبه .

حالا بگذريم . غرض اين بود که ميخواستم چند تا از مطالب اين نشريه را براتون بنويسم. اول کاری بريم سراغ جناب بوش عزيز.اين را هم اضافه کنم که اين مطلب واقعيت داره .

يک موسسه آمريکايی بهره ی هوشی جرج دبليو بوش را اندازه گرفت.البته اين کار طاقت فرسايی بود چرا که حدود چهار ماه وقت برد . دکتر لونستين از همين موسسه می گويد تمام روسای جمهور پيش از بوش حداقل يک کتاب و تعداد زيادی مقاله در دوران تحصيل يا مشاغل اوليه خود نوشته اند ولی بوش نه کتابی دارد و نه مقاله ای .بنابراين ارزيابی ما در مورد او دشوار بود . پس برای اندازه گيری هوش بوش روی سخنان غير مکتوب او پژوهش شد . چون همانطور که می دانيد اغلب سخنرانی های بوش مکتوب است يعنی يک نويسنده ی درجه يک را اجير می کند و دری وری های مورد نظرش را به او می گويد تا آن نويسنده به آنها شکل آبرومندانه ای بدهد که در شان ايالات متحده باشد .

ظاهرا دايره ی لغات روسای جمهور آمريکا ۱۱ هزار کلمه است ( يعنی آنها در صحبتهايشان از يازده هزار کلمه استفاده کرده اند ) ولی در مورد بوش اين رقم به شش هزار و پانصد لغت کاهش يافته است .

همچنين بهره ی هوشی جرج دبليو بوش ۹۱ است . واقعا مبارک است . با اين استعداد الحق که جايشان در طويله است . گفتنی است که دبليو پسر خلف باباست. اينها خانوادگی باهوش هستند چون بهره ی هوشی بوش پدر ۹۸ است . برای همين هم اسمشان را بوش گذاشته اند که اگر شاعری خواست دستک دنبکی به دمشان ببندد و برايشان شعر بگويد مشکلی نداشته باشد .

در ميان روسای جمهور آمريکا نيکسون با بهره هوشی ۱۵۵ باهوش ترين و جرج دبليو بوش با سبقت از جرج بوش پدر مقام خنگ ترين رئس جمهور آمريکا را در اختيار داشتند . به هر حال بوش پسر يک دبليو اضافه دارد و شايد همين عامل موفقيتش بوده است .

البته بنده بيشتر اين مطلب را برای کسانی نوشتم که خود را کشته مرده ی آمريکا می دانند و احساس می کنند که يه جورايی دست بوس کشور آمريکا هستند.من می دونم که با تمام مشکلاتی که توی اين مملکت هست ولی بازم جوونای ايرونی به ايرونی بودنشون افتخار می کنند . مخلص هر چی جوون باغيرت و پاک و باهوش ايرانيه هستيم .به افتخار هر چی جوونه يه مرتب .

جالب بود نه پس تا مطلب بعد