از بلاگ تا کربلا
 
یادداشت نویسی از فرودگاه مهرآباد
ساعت ۳:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

اینجا تهران است؛ صدای ما را فرودگاه مهرآباد می‌شنوید.

تجربه‌ی جالبی است. تا به حال از فرودگاه مهرآباد یادداشت ننوشته بودم. پروازمان ساعت 5 صبح است و ما را ساعت 1 به فرودگاه آورده‌اند. خدا پدر مخترع اینترنت وایرلس و باعث و بانی راه اندازی این سیستم را در فرودگاه مهرآباد بیامرزد که کمی ما را از بی‌حوصلگی نجات داد.

ابتدا کمی از وضعیت اینجا بگویم (خطبه‌های پیش از پرواز):


مرد بسیار متین و موقر(!) حدودا 60 ساله‌ای در کنارم نشسته که مطمئن باشید قبل از اینکه نوشته‌های تایپ شده به چشمان من برسد او سه بار خوانده. کلا نگاهش به مانیتور لپ تاپ است و یحتمل الان دارد در دلش به شما سلام می‌رساند.

دقایقی پیش سربازی آمد و گفت آقا لپ تاپت را ببند! وقتی دلیلش را پرسیدم و با مقاومت من مواجه شد گفت بیا تا حالیت کنم!! من هم لپ تاپ به دست پشت سرش راهی شدم تا توجیهم کند. رسید به ارشدش و گفت این لپ تاپش را خاموش نمی‌کند و وارد اینترنت شده؛ ارشدش هم گفت اشکالی ندارد! ادامه‌اش را خودتان حد بزنید.

هر چند دقیقه یکبار بلندگوی سالن یکی از خلبان‌ها یا عوامل پرواز را پیج می‌کند، چنان سالن ساکت می‌شود که انگار همه‌ی بزرگواران جزء خلبان‌های زحمتکش جامعه به شمار می‌روند. البته ذکر این نکته ضروری است که فکر می‌کنم متوسط سن کاروان ما هشتاد سال باشد.

بزرگوار بغل دستی‌ام کیکی میل فرموده‌اند و هم اکنون تا منتهی الیه مچ دستشان برای رها کردن آثار به جا مانده از کیک در دهانشان قرار دارد. به اینها ملچ و مولوچ‌های فجیعشان را هم اضافه نمایید. این دفعه دیگر نمی‌دانم با خواندن این پاراگراف در دلش چه می‌گوید.


خطبه‌ی اول:


خودم و شما را دعوت می‌کنم به رعایت تقوای الهی. چون وقت کمه خطبه اول رو همین جا تمومش می کنیم.

خطبه‌ی دوم:

در این خطبه به چند موضوع مهم روزهای اخیر اشاره خواهم کرد.

1- همان‌طور که تاکنون نفهمیده‌اید بنده عازم عمره یا به قول معروف مکه و مدینه هستم. ان شاالله تا چند ساعت دیگر پرواز خواهیم کرد. بیش از آنکه اصل سفر برایم مهم باشد تاثیرات معنوی این سفر مهم است. سعی می کنم به یاد دوستان باشم، علی الخصوص نائب الزیاره بچه‌های وبلاگ‌نویس.


هم اکنون باید برای بازرسی برویم... باز می‌گردم.

2- ثبت نام اردوی سه روزه‌ی وبلاگ نویسان آغاز شده است. به نظر می‌رسد اردوی خوبی شود. برنامه‌های متنوعی هم دارد. اگر تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اید، موقعیت را از دست ندهید که حیف است.

نکته مهم تر اینکه با توجه به این که لیست ثبت نامی‌ها را هر روز خود من چک می‌کنم هر کسی که ثبت نام کرده باشد ناخوداگاه سبب یادشدنش در مدینه خواهد شد. از ما گفتن بود.

3- احمدی نژاد هم که به جلسه‌ی هیئت دولت برگشت. قابل توجه دوستان حزب اللهی که بدون توجه به صحبت‌های آقا، ذوق و شوق این قضیه زبان توهین و جسارتشون رو باز کرده بود

4- اون سربازه که بهم گیر داده بود، سر بازرسی کیف ها اومد و عذرخواهی کرد و گفت به ما اینجوری گفته بودن!! گفتم تو مکه و مدینه براتون دعا می کنم.

5- همینک فهمیدم که مشکل خروج از کشور هم ندارم. خدایا شکرت

6- فکر می‌کنم موارد صحبتم کم کم داره به چرت و پرت می‌رسه. ملت هم کم کم دارند میرن برای سوار شدن. دعایمان کنید. یاعلی